Sesongens store dragrace-høydepunkt:
– Vi satser på rekorder
Årets Drag Challenge byr igjen på ekstreme biler og ekstreme hastigheter.
DRAGRACE: Hvert enkelt run er gjort unna på noen få sekunder, men det er nok av tid til å by på ekstrem kraft og ikke minst fart.
Kommende helg er det klart for sesongens store høydepunkt i norsk dragracing når det inviteres til Drag Challenge på Gardermoen Raceway. Løpet tiltrekker seg en hel haug førere, og ikke minst noen ekstra heftige doninger.
Se hele startlisten nederst i saken!
Lynraske biler
Gardermoen Raceway er 402,33 meter lang. Blant de mange klassene kjører de fleste hele distansen, men junior-førere kjører 200 meter. I tillegg kjører de aller raskeste bilene 305 meter, fordi at de trenger alle de gjenværende meterne for å rekke å bremse ned fra de ekstreme hastighetene.
Og det er noen ordentlig raske biler på plass. Nitro Vikings er på plass med en Top Fuel Dragster, Jedorn Motorsport stiller opp med en A-Fuel Dragster med Tina Høst i bilen, og Jammie Willis kjører sin Nostalgia Nitro Funny Car.
Håpet er at det kan bli kjørt i rekordfart på Gardermoen denne helgen.
– Banen vår er helt hinsides bra og vi forventer meget bra kjøring og tider – vi satser på rekorder selvsagt, skriver arrangøren i en pressemelding.
Løpet er den tredje av fire NM-runder. Etter helgens Drag Challenge er det Drag Finals på samme bane i september som står som den store finalen. Løpet er samtidig en slags oppvarming til EM-løpet i Sverige den påfølgende helgen.