Dette tenker Dennis om presidentens IndyCar-løp
Dennis Hauger kobler ut det politiske aspektet ved helgens løp, og tror først og fremst det blir en beinhard kamp om posisjoner ute på banen. – Det kan bli interessant, slår han fast.
RACING: Freedom 250 Grand Prix er et løp som ble terminfestet en god stund etter at den opprinnelige terminlisten var klar for årets IndyCar-sesong. Løpet kjøres som en markering på 250 års uavhengighet for USA.
I en presidentordre fra Donald Trump ble det fra myndighetshold vedtatt å arrangere dette løpet med en provisorisk gatebane inne på «National Mall», parken som ligger sentralt i hovedstanden Washington D.C. med nærtilknytning til både kongressbygget United States Capitol og ikke minst den velkjente embetsboligen «Det Hvite Hus».
At løpet er basert på ordren fra den amerikanske presidenten gjør at det ligger et politisk spill bak etableringen av selve løpet, som naturlig nok er blitt møtt med blandede reaksjoner.
Masse 90-graders svinger
Hauger er tydelig på at politikken bak løpets eksistens er noe han ikke forholder seg til.
– For min del så kjører jeg i serien, og de har satt et løp der for å feire USA. Så det er ikke så mye mer enn det. Det er ganske mange andre eventer der også, og det er nok kjempefra for serien at vi kjører i «DC». Alt annet med Trump og sånt kan man sikkert si noe annet om, men løpet i seg selv og hva det gjør for serien kan jeg ikke si noe annet enn er positivt, sier Dennis Hauger til Parc Fermé.
Banelayouten kan for mange anses som av det simple slaget, med en gatebane på 2,7 kilometer som består seks venstresvinger og én høyresving. Og nettopp dette tror Hauger han gjøre løpet uforutsigbart.
– Det kan bli spennende. Jeg tror det kan bli mye fighting der. Mye 90-graderssvinger og mange strekker. Det kan bli interessant, slår Hauger fast, som ellers i år har gjort det klart best på nettopp gatebaner.
Tungt berg-og-dal-bane løp for Dennis Hauger
Forvirret etter Markham
Han kommer rett fra gateløpet i Markham, som så meget lovende ut med gode treningstider og en knallsterk femteplass på kvalifiseringen. Men i løpet falt han igjennom på tempoet, slet med grepet og gikk til slutt bensintom.
Det endte med en 15. plass, men i rookie-mesterskapet tjente han likevel poeng ettersom både Caio Collett og Mick Schumacher måtte bryte løpet. Alt i alt står han igjen både forvirret, men også tidvis fornøyd
– Det var en veldig kul bane og jeg føler jeg fikk vist mye av farten min. Vi slet veldig på oppvarming og løp med grep. Jeg hadde ikke farten hele dagen, av en eller annen rar grunn. Veldig forvirrende. Romain slet på lørdag men var rask på søndag, mens jeg var motsatt. Jeg slet med grepet på de myke dekkene på restartene, men kom tilbake på strategien med noen gode valg. Men vi feilberegnet bensinen på siste stintet, vi trodde vi hadde mer enn vi hadde, så vi måtte spare og klarte ikke fullføre. Men det er mye positivt å ta med seg, og det var første gang vi var raske på trening. Så det er mang ting som har gått riktig vei, oppsummerer Hauger.