980 mennesker møtte opp under Bilsportgallaen 2025, og med det ny rekord! Blir det første gang over 1000 neste år?

Bilsportgallaen 2025:

De beste øyeblikkene fra scena under bilsportens festaften

Her er våre høydepunkter gjennom kameralinsa da hele det norske bilsportmiljøet ble samlet for å hylle sine egne fra sesongen som har gått.

Publisert
Mats Otterstad Aasbjørg med hederlig oppmerksomhet for seieren i Bilcross Jr. Challenge.
Helge Håskjold og Arne Berg er duoen bak Gokart for alle, den nye elektriske gokartserien som er tilrettelagt for en langt bredere målgruppe enn de mest ihuga bilsportentusiastene. Årets suksess endte med at de mottok bilsportjournalistenes egne utmerkelse, Eugen-prisen.
Det er få andre hendelser fra scenen som framkaller med spenning og nervøsitet enn minuttene før vinneren av Bilsporttalentet avsløres.
Marcus fikk med seg mamma Marit og lillesøster Synne opp på scena mens han mottok en velfortjent hyllest for seieren i talentkonkurransen som gjorde ham 300.000 rikere i retning et kommende bilsportbudsjett.
Alle har noe å lære av crosskartfører Mats Bakken når det kommer til sceneattitude under Bilsportgallaen.
Dragracer Adrian Bårdevik har ialle fall lært av nevnte Mats Bakken, og tar feiringen enda et steg videre ved å by opp litt ekstra overfor publikum i bytte mot litt sosiale medier-content.
Formula Offroad-norgesmester Thomas Løvskogen utfordret konferansierene Molly Pettit og Atle Gulbrandsen til å prøve hans illsinte offroad-børse én gang i løpet av 2026. Pettit og Gulbrandsen må mulig være nødt til å holde ord etter denne utofrdringen.
150.000 kroner rikere. Det kommer godt med for Karl Peder Nordstrands EM-ambisjoner i 2026 etter at han stolt kunne motta Petter Solbergs stipend under gallaen.
NBF-president Glenn Mellegaard med en velpresentert innledningstale da han åpnet Bilsportgallaen, og trakk blant annet fram bilsportens betydning hos hver enkelt person som er engasjerte og hvor mye man er nødt til å ofre fra sitt tradisjonelle liv for at bilsporten skal holdes liv i.
Det er ikke ofte vi har tre søsken som okkuperer en mesterskapsball, men i norgescup i Formel Basic var det Olav Vaa som trakk det lengstre ståret foran lillebror Halvor og storebror Andreas.
Norsk FunSport har vært en kjempesuksess i norsk bilsport de siste par årene, og bidratt til markant lisensøkning. Noe som ble godt illustrert på pallen da tre store teamkonstellasjoner skulle ta plass under premieutdelingen.
Historiske rallyveteraner, bokstavelig talt. Trond Lyseng og Pål Iversen er tidenes første norgesmestere i historisk klasse i rally. Her foreviget ved apropos en annen veteran, nemlig FMK-leder og kjent ildsjel Vidar Holum.
Norgescupvinner i regularity, Endre Brennum, tok bakveien opp på scena og kom ut tilsynelatende forvirret der han ble stående å kikke rett i vår kameralinse. Men det setter vi pris på!
Det er aldri for sent å ta sin første NM-tittel. Tony Caspersen har kjørt rally i en mannsalder, og endelig satt en. Her byr han opp til mer show og trøkk fra publikum sammen med kartleser Ronny Christensen.
Den profilerte kartleseren Veronica Engan skulle ikke bare hente sin egen gullmedalje, men med en mor og far med debutantseire i regularity måtte dette også selvfølgelig dokumenteres.
To NM-medaljører, men to forskjellige framtoninger på scenen. Begge er de dog gode kompiser, men Frank Tore Larsen må bare akseptere at det var Eyvind Brynildsen sin tur til å dra på litt på gallascena.
Petter Johnsen Fuglestveit tok et meget bunnsolid NM-gull i rallycross denne sesongen. Det hadde han ingen problemer med å slippe jubelen løs for, mens medaljørene Ole Henry Steinsholt og Torjus Svenneby gratulerer hverandre på scena.
Hans-Jøran Østreing kunne ferie 40-årsdagen sin samtidig som Bilsportgallaen. Og under henting av bronsemedaljen fra Bakkeløp-NM fulgte det med en ekstra oppmerksomhet han neppe var forberedt på.
Dennis Hauger er Årets bilsportutøver 2025. Det var kanskje ingen oddsbombe?
Dette er andre gang Dennis Hauger mottok bilsportens kongepokal, og med det tangerer en rekke norske profiler. Fortsatt står Petter Solberg alene på toppen av denne statistikken med hele fem utmerkelser.
Powered by Labrador CMS