Mildværet tvinger arrangøren til å avlyse Rally Sweden Historic
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

WRC: Det ustabile været i grensetraktene mellom Sverige og Norge har skapt stor usikkerhet rundt gjennomføringen av Rally Sweden. Spesielt øst for Torsby viser det seg å være lite snø og stort sett bare grusforhold, mens det i Likenäs og i de norske finnskoger har kommet snø og minusgrader som kan muliggjøre å arrangere VM-runden.
I etterkant av Rally Monte-Carlo uttalte Rally Swedens daglige leder Glenn Olsson at de var optimister og at værutsiktene på dette tidspunktet skulle tilsi at det i det minste ble nok minusgrader til å kunne kjøre løpet. All nedbør i form av snø ville komme som en bonus, men ettersom værprognosene fortsatt er usikre, så begynner arrangøren nå å ta grep for å berge VM-runden.
Det betyr blant annet at den historiske delen av Rally Sweden, som skulle blitt kjørt fredag og lørdag, dermed kanselleres for ikke å ødelegge veiene mer enn nødvendig.
– Vi fortsetter å undersøke hver eneste mulighet for å forsikre oss om at rallyet blir kjørt. Forholdene overvåkes konstant, og situasjonen vil revurderes med hvilke som helst beslutninger som må tas denne uken, sier Olsson i en offisiell uttalelse.