Positiv utvikling på helsetilstanden – nektet selv tilbud om amputasjon

Publisert

OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

Juan Manuel Correa. (Foto: Gareth Harford / LAT Images / FIA F2 Championship)

FORMEL 2: Ulykken på Spa-Francorchamps i månedsskiftet august-september, som krevde Anthoine Huberts liv, gikk også hardt over ecuador-amerikanske Juan Manuel Correa som satt i bilen som kolliderte med Hubert.

Etter flere ukers koma og intensivovervåkning kan familien nå melde at utviklingen på tilstanden synes mer positiv enn tidligere. Familien har hele veien valgt å være helt åpne om Correas helsetilstand, også da den ble forverret i forbindelse med det akutte lungesviktsyndromet som utviklet seg i forbindelse med skadene han pådro seg.

Nå kan familien melde at Correa er ved full bevissthet og at lungene har leget seg på en mye bedre måte enn hva legene hadde forventet. Fokuset går nå på beinbruddene som fortsatt opperettholder en skadetilstand av typen alvorlig. Operasjonene er også svært komplierte, og Correa skal ha blitt tilbudt en såkalt rekonstruktiv amputasjon, noe han har takket nei til - ved full visshet om kompleksiteten og risikoen ved operasjonene som da følger.

Powered by Labrador CMS