Shakedown: Neuville-revansje mens Veiby er beste nordmann
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

WRC: Oppvarmingen til Rally Portugal er igang med shakedown torsdag, og blant WRC-bilene har Thierry Neuville vist at han ikke har latt seg smelle av den stygge krasjen i Chile for tre uker siden. Hyundai-føreren klinte til med bestetid i et felt som er ganske så tett.
Tidelet bak følger Toyota-fører Kris Meeke, og bare tre tideler etter der igjen melder Ford-fører Teemu Suninen seg på under shakedown-etappen. Verdensmester Sebastien Ogier endte sist av WRC-førerne, men han er riktig nok «bare» 2,4 sekunder bak Neuville.
Ingen nordmenn kjører i WRC ettersom Mikkelsen igjen ble vraket av Hyundai-teamet. I stedet må vi sette vår lit til R5-førerne, hvor Ole Christian Veiby klokket inn til en fjerdetid, mens Mads Østberg fulgte på en femtetid og Henning Solberg nede på en tredjetid. Det skal dog nevnes at Østberg satte bestetid på R5-førernes første forsøk, mens de to neste rundene hadde større tidstap hvor vi i skrivende stund ikke vet årsaken bak.