Sikret første rekke i semifinale - tok også over mesterskapsledelsen

Publisert

OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

Andreas Bakkerud. (Foto: FIAWorldRallycross.com)

RALLYCROSS-VM: Etter at fire omganger er kjørt i Frankrike, så endte Andreas Bakkerud til slutt på en tredjeplass etter kvalifiseringsomgangene. Timmy Hansen kjørte inn til «top qualifier», hvilket betyr at det blir Hansen og Bakkerud side om side i første semifinale søndag ettermiddag. Poengene som Bakkerud sikret innledningsvis gir han også en midlertidig mesterskapsledelse i VM før semifinaler og finaler skal kjøres.

I EM-klassen for Supercar kjørte også Thomas Bryntesson inn til tredjeplass etter omgangene, og har dermed samme utgangspunkt som Bakkerud i sin semifinale. Sondre Evjen berget semifinale med et nødskrik ved å bli nummer 12.

I Super 1600 er semifinalene ferdig kjørt i skrivende stund, der Marius Bermingrud ble eneste nordmann i semifinale. Han endte dog på fjerdeplass og må se finalen fra tribuneplass. I RX2 har Ben-Philip Gundersen kvalifisert seg til andre rekke i finalen.

Parc Fermé kommer tilbake med mer fra Frankrike senere...

Powered by Labrador CMS