Nettside: VM-fører går fra EKS til Grönholms Hyundai-team
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

RALLYCROSS-VM: Selv om det fortsatt mangler flere bekreftelser fra de forventede sentrale utøverne og teamene av Rallycross-VM, så begynner det også å dra seg mer og mer til ved enkelte biler. Nå er det også klart at ungareren Krisztian Szabo skifter beite.
I 2019 kjørte han i privat regi for EKS, som énmannsteam, etter at han forsøkte seg i to Supercar-løp for det svenske teamet i 2018. Men han fortsetter altså ikke samarbeidet med Mattias Ekström, som har sine Audi S1 EKS quattro-biler stående.
I stedet skifter Szabo beite til Finland og GRX Taneco, mer kjent som Marcus Grönholms rallycrossteam, ifølge det ungarske nettstedet Formula.hu. Szabo har selv ikke bekreftet dette i sine offisielle kanaler, men nettstedet er klokkerklare på at denne overgangen skjer.
Marcus Grönholm har selv bekreftet overfor Parc Fermé at han fortsetter som vanlig med sønnen Niclas og Timur Timerzyanov i stallen, men at deres tredjebil står åpen etter at Reinis Nitiss meldte overgang til rally.