Rallycross-EM: I år skal Super1600 vises direkte
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

RALLYCROSS-EM: Selv om det foreløpig er stille fra verdensmesterskapet i rallycross hva gjelder hvilke førere og team som stiller til start i år. I europamesterskapet, derimot, har det ikke stått stille. Flere norske førere har allerede meldt sin ankomst i Supercar-klassen.
I Super1600 blir det også fortsatt satsing for Marius Bermingrud og Ole Henry Steinsholt, og for disse to - i tillegg til alle nordmenn som følger rallycrossen tett - så er det nå kommet en gladmelding.
Ifølge PureRallycross.com, et fransk nettstedet som dekker rallycrossen svært tett, så skal altså Super1600-klassen nå også få direktesending på IMGs sosiale kanaler. Fra før har kun Supercars-klassene, samt RX2, vært prioritert, mens Super1600-bilder kun har vært tilgjengelig i små doser under direktesendingene hos de respektive rettighetshaverne, som i Norge har vært Viasat det siste året.