Siden 2022 er det bygd ti elektriske rallycrossbiler til verdensmesterskapet. To av bilene har brent opp, og resten av feltet er satt i bero til man finner det trygt å starte opp bilene igjen. Nå kommer forslaget som FIA egentlig hadde for tre år tilbake. Kan dagens elbiler samkjøres med eksisterende Supercars-biler for å sikre et større startfelt i VM?
Foto: Jakub Nitka / QNIGAN Rallycross Media
Derfor ønsker teamsjefen at Supercars får kjøre i VM sammen med elbilene
Rallycross-VM ligger nede med brukket rygg. Igjen. For å redde mesterskapet på kort sikt, må den gamle Supercars-klassen få kjøre med VM-status sammen med elbilene, mener teamsjefen for de regjerende verdensmesterne.
RALLYCROSS: – Det er lett å være etterpåklok, men med fasit i hånd tenker jeg at vi kanskje var litt optimistiske da vi tok beslutningen å kjøre helelektrisk.
Ukesabonnement
25,-
Det billigste enkeltkjøpet!
Bestill her!
Halvårsabonnement
499,-
Under tre kroner dagen!
Bestill her!
Årsabonnement
599,-
Sommertilbud - 100 kroner i avslag!
Bestill her!